Jak przygotować się do seksu analnego? Poradnik - 2024

Zobacz nasze porady o tym jak przygotować się do seksu analnego

Zabawa analna brzmi świetnie? Niby tak, ale do pierwszej próby? No niestety, źle przygotowany odbyt, zresztą jak i cała psychika, może być naprawdę bolesnym i nieprzyjemnym doświadczeniem – a w seksie nie o to chodzi! Złe przygotowanie do seksu analnego to nie tylko ból partnerki, ale również partnera. Dlatego chcemy dać Wam kilka wskazówek dotyczących dobrego, udanego seksu analnego, który będzie przyjemnością dla Was obu!

Czym jest seks analny?

Seks analny to forma stosunku seksualnego, który polega na włożeniu penisa bądź zabawki erotycznej, nie do pochwy a do odbytu partnerki/partnera. Od jakiegoś czasu seks analny wzięty jest „na języki”, co wykorzystują również producenci zabawek erotycznych – starają się tworzyć je w taki sposób, by uprzyjemniały ten rodzaj zbliżenia jeszcze bardziej. Seks analny jest tak samo przyjemny jak każda inna aktywność seksualna, o ile odpowiednio się do niego przygotujemy. Brak odpowiedniego przygotowania szybko zniechęci Was oboje, bo stosunek zakończy się dyskomfortem a nawet bólem.

Jak przygotować się do seksu analnego?

Odpowiednie przygotowanie to ponad połowa sukcesu – udanego seksu analnego. Jeśli jesteś nowicjuszem a nieodpowiednio weźmiesz się za „robotę” – niestety szybko się zniechęcisz – i Twoja partnerka/partner również. Jeśli już więc wszystko ustaliliście (nigdy nie rób tego sam bez pozwolenia!), macie wystarczająco dużo lubrykantu – bawcie się dobrze!

POSTĘPUJ ZGODNIE Z NASZYMI WSKAZÓWKAMI:

 1. Edukuj się – to, że usłyszałeś coś zabawnego o seksie analnym to jedno, to że chcesz go spróbować i podejść do tego w poważny sposób – to drugie. Ucz się nim przystąpisz do zabawy analnej, ale uważaj gdzie szukasz informacji. Zapoznaj się w sieci z doświadczeniami innych osób, które spróbowały już seksu analnego, poszukaj wskazówek jak uprzyjemnić sobie ten rodzaj zbliżenia, porozmawiaj z profesjonalistą. Odpowiednie podejście do seksu analnego – na każdym etapie – to gwarantowany sukces.
 2. Porozmawiajcie o tym – jesteś kobietą, uprawiasz miły seks z partnerem a nagle jego penis ląduje w Twoim odbycie – mało przyjemne, prawda? Jesteś mężczyzną – wyobrażasz sobie ból kobiety w tym momencie, czy myślisz tylko o swojej przyjemności? Dlatego właśnie podpowiadamy, że rozmowa o seksie analnym przed jego spróbowaniem jest konieczna tak samo jak odpowiednie przygotowanie do niego! Na seks analny oboje musicie wyrazić zgodę! No chyba, że chcesz dostać po pysku – w najlepszym przypadku…
 3. Trening analny – przygotuj odpowiednio swój odbyt do przyjęcia członka. W jaki sposób? No na pewno nie oglądaj filmów erotycznych bo to Ci nie pomoże w tym, żeby wskoczyć na męskiego członka i ujeżdżać go swoim odbytem jak szalona – to dla Was obu będzie bolesne… Warto jest się zaopatrzyć w kilka zabawek erotycznych (mniejszych i większych) – znajdziesz w sieci wiele wskazówek jakie zabawki analne dla początkujących będą najlepsze.
 4. Najpierw palce – zanim wsadzisz sobie w odbyt zabawkę analną, albo członka – użyj odpowiedniej ilości lubrykantu i zacznij od palców. Najpierw mały, potem większy… Warto jest zacząć zabawę samodzielnie, żeby odpowiednio poznać swój odbyt i otworzyć go na coś… większego.
 5. Lewatywa – choć nie brzmi to przyjemnie, jeśli nie chcecie się ubrudzić, warto zrobić sobie przed zabawą lewatywę. Oczyści ona odbyt. Oczywiście to nie żaden obowiązek, ale jeśli potrzebujesz dodatkowych środków ostrożności, żeby poczuć się pewnie podczas pierwszego analnego razu – zrób to (ba! Niektórzy uwielbiają to robić!).
 6. Rimming – lizanie odbytu – liż, ssij, całuj… po prostu, chodzi tu o rozluźnienie odbytu poprzez jego pieszczoty językiem i ustami.
 7. Lubrykanty – stosuj żeli nawilżających ile fabryka dała! Zwłaszcza podczas pierwszego razu! Odbyt w przeciwieństwie do pochwy nie nawilża się samodzielnie – pomóż mu w tym.

Dlaczego powinieneś wykonywać trening analny?

Trening analny to bardzo ważny etap seksu analnego, którego nie wolno pominąć – no chyba, że masz wyjątkowo wysoki próg bólu – ale przecież nie o to chodzi, żeby znosić ból dla przyjemności partnera – podczas seksu analnego, ma być przyjemnie Wam obojgu! Trening analny nie tylko poszerzy odbyt, ale nauczy mięśnie wokół odbytu jak odczuwać dotyk ciał obcych – w przyjemny sposób.

Zestaw do treningu analnego?

 •  Pomoże on z czasem dostosować się do różnych zabawek analnych,
 • Pierwszy seks analny dzięki niemu będzie mniej bolesny, a nawet przyjemny,
 • Pomoże CI zdecydować czy lubisz seks analny, czy jednak nie daje Ci on przyjemności,
 •  Przede wszystkim zestaw do treningu analnego pomoże przygotować mięśnie odbytu do przyjęcia penisa.

Jak uprawiać bezpieczny seks analny?

Niezależnie od tego ile złego słyszałeś na temat seksu analnego – nie zniechęcaj się. Jeśli odpowiednio się do niego przygotujecie, może okazać się dla was bardzo przyjemny i pełen orgazmów. Przede wszystkim upewnij się że jesteś „czysty/a” (możesz pominąć wspomnianą wyżej lewatywę). Zadbaj również o to by Twoje zabawki analne były czyste. Pamiętaj by obficie używać lubrykantu, pomoże on zniwelować nieprzyjemne tarcie. Najważniejsze – nigdy nie przenoś penisa z odbytu do pochwy i odwrotnie – to bowiem doskonały sposób na przenoszenie bakterii – a tego chcecie uniknąć. Jeśli więc seks analny – to w prezerwatywie – jeśli potem chcecie zmienić dziurkę. Na zabawkę erotyczną również możesz założyć prezerwatywę. Ustal z partnerem słowo „bezpieczeństwa” – jeśli coś się Wam nie spodoba, po wypowiedzeniu tego słowa przerywacie zabawę.

Pozycje seksu analnego.

Tak! Ludzie tak! Jest wiele doskonałych pozycji seksu analnego – nie tylko piesek! Wyniesiony misjonarz? Łyżeczka? Upadły piesek? Spróbuj! Kiedy jesteś już zaawansowanym graczem – może mówią Ci coś pozycje takie jak: pochylona kowbojka? Odwrócona kowbojka? Pozycja na stojąco? Mmm…

Wnioski dotyczące seksu analnego

Widzisz… bez względu na to czy dopiero zaczynasz uprawiać seks analny, czy jesteś już wprawionym graczem, potrzebujesz za każdym razem odpowiedniego przygotowania by cieszyć się udanym seksem analnym. W 2010 r. The Journal of Sexual Medicine przeprowadził ankietę – wykazała ona, że 94% kobiet, które uprawiały seks analny miały orgazm! Może będziesz jedną z nich?

Zobacz również

Seks analny i często zadawane pytania

Pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu, zaopatrz się w odpowiednie zabawki erotyczne, zrelaksuj swój umysł i koniecznie porozmawiaj z partnerem. Rozważ lewatywę i zadbaj o to by gra wstępna była naprawdę długa i przyjemna (rimming – lizanie odbytu).

Najlepszym sposobem w jaki możesz przygotować się do pierwszego seksu analnego jest zestaw do treningu odbytu, potem zabawa palcami, pompka analną… Propozycji jest naprawdę wiele. Poświęć naprawdę dużo czasu na trenowanie mięśni odbytu, zanim przystąpisz do seksu analnego.

Gra wstępna to doskonały sposób na rozluźnienie i przygotowanie się do przyjemnego seksu analnego. Co ciekawe – możesz zdecydować się na podwójną penetrację – zabawką albo palcem – podwójna stymulacja pozwoli skupić Ci się na przyjemności a nie odczuwaniu ewentualnego bólu.

Używając zabawek erotycznych, takich jak zatyczki analne dla początkujących, zestawy treningowe czy kulki analne, możesz odpowiednio wytrenować swój odbyt i przygotować się do seksu analnego. Daj temu czas – stopniowo wprowadzaj w odbyt palce, zabawki…

Przeczytaj artykuł i dostosuj się do kroków, które musisz podjąć by seks analny był naprawdę przyjemny. Najpierw wypróbuj palce, potem zabawki erotyczny, rimming (pieszczoty odbytu językiem), by dopiero włożyć w niego penisa. Pamiętaj również o dobrym lubrykancie – nie żałuj go sobie!

Kilkudniowy trening z użyciem palców i zabawek erotycznych pozwoli Ci stwierdzić czy jesteś gotowa na seks analny czy nie. Nie spiesz się i wsłuchaj się w potrzeby swojego ciała.

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved