Seks oralny - przewodnik 2024

Dowiedz się więcej na temat seksu oralnego

Seks oralny znany jest od wieków i miał bardzo duże znaczenie – aż po dziś. Seks oralny to dawanie przyjemności partnerowi – całując go, liżąc, dotykając po cipce czy penisie (i nie tylko). Seks oralny to doskonały pomysł na grę wstępną! Nie może go zabraknąć przed przystąpieniem do penetracji. W artykule tym opowiemy Ci, czym jest seks oralny, jakie są zalety dobrego seksu oralnego oraz jakie pozycje możesz przyjąć Ty i Twój partner. Co więcej, znajdziesz tu wiele cennych wskazówek, jak osiągnąć orgazm podczas procesu stymulacji łechtaczki, pochwy czy penisa. Jest tak wiele sposobów na podkręcenie atmosfery w sypialni (i poza nią!)…

Jak wzmocnić swoją intymność za pomocą seksu oralnego?

Seks oralny to akt stymulacji partnera seksualnego poprzez używanie ust na jego narządach płciowych. To znacznie różni się od seksu penetrującego, ponieważ w tym scenariuszu nie używasz penisa, zabawki erotycznej ani żadnego innego podobnego urządzenia. Seks oralny ma miejsce, gdy mężczyzna lub kobieta używa ust do stymulacji pochwy, tyłka lub penisa podczas seksu. Jak już wspomnieliśmy, seks oralny to świetny wstęp do penetracji, jednak może być sam w sobie aktem seksualnym. Dobrze uprawiany seks oralny ma wiele zalet – jakich? O tym przeczytasz niżej.

Dlaczego warto wypróbować różne pozycje seksu oralnego?

Seks oralny może znacznie urozmaicić wasze seksualne igraszki. Kiedy jeszcze wypróbujecie kilka ciekawych pozycji – może się okazać, że oboje będziecie wariować z przyjemności!

Powstało wiele książek, poradników i filmów instruktażowych, jak dobrze zrobić partnerowi za pomocą ust i języka – jednak sami musicie sprawdzić co na waszego partnera/partnerkę działa najmocniej! Kiedy już spróbujesz seksu oralnego, możesz mieć pewność że znajdziesz wiele jego zalet. Jeśli zaskakuje Cię ilość pozycji jakie możesz przybrać w trakcie seksu, to koniecznie przejrzyj pozycje, które możesz zastosować podczas pieszczot oralnych! Do zabawy możesz też użyć ciekawych zabawek erotycznych – zwłaszcza jeśli zamierzasz bawić się solo – okażą Ci się bardzo przydatne…

Popularne pozycje seksualne dla jeszcze lepszej zabawy.

Istnieje kilka pozycji do seksu oralnego i wskazówek dotyczących robienia loda, czy lizania jej cipki, które możesz wypróbować. Oto nasze najlepsze typy:

 1. 69 – to pozycja której można używać w każdym zestawieniu (kobieta – kobieta, mężczyzna – kobieta,
  mężczyzna – mężczyzna). Wystarczy, że obrócicie się do siebie odpowiednio i już możecie się bawić! Na
  boku czy na plecach… Koniecznie spróbujcie!
 2. The Orthodox – To klasyczna pozycja seksu oralnego, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o seksie
  oralnym. Polega na tym, że twój partner odpoczywa i pozwala ci mieć pełną kontrolę nad swoim dolnym
  regionem…
 3. Siadanie na twarzy – tej pozycji chyba nie musimy wam przedstawiać? Najczęściej w kombinacji –
  mężczyzna leży na plecach a kobieta „siada na jego twarzy” by ten miał pełny dostęp do jej stref
  intymnych… Ta pozycja seksu oralnego jest ulubioną dla partnerów, którzy uwielbiają dominować podczas seksu. Ta
  pozycja może nie jest tak sławna, jak dwie już omówione, ale nadal jest uwielbiana zarówno przez Panie
  jak i Panów.

Oto kilka szczerych wskazówek od nas:

 • Nie zapominaj o reszcie ciała: Jeśli Twoje usta są zajęte to pamiętaj, że masz jeszcze ręce… Podczas uprawiania seksu oralnego przytrzymuj członka, baw się jego pośladkami, głaszcz albo drap go po torsie, zajmij się jej piersiami, pośladkami… zbadaj inne dziurki… Odkryj jej/jego ciało na nowo! – oczywiście to działa w dwie strony, kiedy mężczyzna zabawia się między Twoimi nogami, dotyk jego pleców, baw się jego włosami…? Panowie – Wy to samo!
 • Utrzymuj kontakt wzrokowy: Kiedy zwyczajnie robisz mu loda, spójrz czasami na niego – to cholernie podnieca – i działa w obie strony! Uwierzcie – zwłaszcza Wy Drogie Panie, jeśli raz na jakiś czas spojrzycie na niego w górę… – on oszaleje!
 • Do zabawy włącz zabawki erotyczne: Zabawki erotyczne zapewniające ekstremalną satysfakcję seksualną, to świetne narzędzia do doskonałego seksu oralnego! Nie zawsze mamy szansę dopaść swojego partnera, kiedy więc nie ma go w pobliżu – możemy użyć zabawki erotycznej, która… wyliże nas za niego! Do wyboru jest całe mnóstwo gadżetów erotycznych – od delikatniejszych po dużo silniejsze! Seks oralny nie powinien być nudny, a zabawki erotyczne są równie atrakcyjne co usta partnera/partnerki.

Wnioski

Szkoda, że tak wielu ludzi żyje pod „kloszem” lub jest zbyt konserwatywnych, by poznać piękno seksu oralnego. Jednak na szczęście nie należysz do pechowej grupy i wiesz co nieco o stymulacji doustnej? Udzieliliśmy Ci wszystkich wskazówek seksualnych, których potrzebujesz. Teraz nadszedł czas, abyś „odcisnął piętno” (na swoim partnerze). Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza i konieczne jest wypróbowanie jak największej liczby nowych trików. Szybko opanujesz tę sztukę, a wkrótce twój partner/partnerka będzie błagał o coraz więcej i więcej. Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Rozszerzaj swoje życie seksualne z parterem, a na pewno nie pożałujecie!

Zobacz również

Często zadawane pytania

Seks oralny można zdefiniować jako akt zadowalania partnera za pomocą ust i wszystkiego, co znajduje się w ustach. Polega na wchodzeniu mu/jej między nogi i stymulacji penisa, pochwy lub tyłka partnera. Możesz przyjąć kilka pozycji, z których najbardziej znane to siedząca na twarzy i 69.

Możesz zrobić loda, klękając i biorąc penisa partnera do ust. Zakręć językiem wokół czubka i wyjmij go i wyjmij. Pomogłoby, gdybyś zrobiła to z odpowiednią ilością śliny. Oczywiście dobry lodzik to kwestia wprawy – ćwicz!

Będziesz musiał/a zapytać swojego partnera/partnerki, jak jemu/jej się podoba, a następnie możesz to zrobić tak jak on/ona chce i z czasem wprowadzić kilka swoich innowacji – zobaczysz, oszaleje!

To trochę różni się od wykonywania tego na mężczyznach, ale jest bardzo interesujące, jeśli dobrze rozegrasz swoje karty. Polega na tym, że pozwalasz jej się położyć, rozkładając jej uda, a następnie możesz miło spędzić czas między jej nogami… Obserwuj ją, szybko zauważysz co jej się podoba, a co sprawia, że wariuje!

Choroby przenoszone drogą płciową są chorobami przenoszonymi w wyniku uprawiania seksu oralnego na zarażonym partnerze lub na odwrót. Mogą być potencjalnie śmiertelne, jeśli nie zostaną zdiagnozowane odpowiednio szybko.

Możesz użyć doustnej prezerwatywy, którą można kupić online lub w aptece. Możesz również przebadać się z partnerem pod kątem wszystkich chorób przenoszonych drogą płciową, by mieć pewność, że wszystko jest w porządku – warto wykonać badania zwłaszcza jeśli prowadzisz bujne życie seksualne i miałaś/miałeś wiele partnerów czy partnerek.

To zależy od zabawki, której użyjesz, ale powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami na pudełku. Upewnij się również, że czyścisz je przed i po użyciu, aby zapobiec infekcjom.

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved